info@e-dizayn.com.tr
Ofis Ve Büro Dekorasyonunda Mobilya Seçenekleri

Ofis Ve Büro Dekorasyonunda Mobilya Seçenekleri

Ofis Ve Büro Dekorasyonunda Mobilya Seçenekleri

8 Ay Önce

Profesyonel ölçeklerde ifa edilen ofis dekorasyon hizmetlerinde iç mimar desteği de sunulmaktadır. Birçok farklı seçeneğe ev sahipliği yapan ofis mobilyası çeşitleri kişiye özel renklerde ve ölçülerde imal ediliyor. Günümüzde büro dekorasyon fikirlerini hayata geçirmek hiç olmadığı kadar kolay. Ofisler satın alınacak mobilya ve aksesuarlar ile retro ve vintage tarzlarında dahi dekore edilebilir.

 

 İç Mimar Destekli Ofis Dekorasyonu

 

 İç mimarın gözetiminde gerçekleştirilen ofis dekorasyon hizmetleri ofis sahiplerine her açıdan kolaylık sağlıyor. Öncelikli olarak bu alanda profesyonel destek almak, bütçe planlaması açısından kritik bir öneme sahiptir. Belli bir limitin üstüne çıkmadan bürolarını ve ofislerini yeniden dekore etmek isteyenler iktisadi plan çevresinde bu emellerini gerçekleştirebilir.

 

 Her dekorasyon fikrinin bir 'dead-line'ı, bitiş tarihi bulunuyor. Bu sayede ofisler eskisi gibi işlerin aksamadan yürüdüğü bir alana çevrilebilir. Paranın olduğu gibi zamanın da ekonomik kullanımı ancak iç mimar destekli projelerde mümkündür. Doğru mobilya ve aksesuarların seçimi için de profesyonel destek alınabilir.

 

 Ofis Mobilyalarında ilk Seçenekler: Çalışma Masaları

 

 Çalışma masaları büro dekorasyon alanında önemli bir yer kaplayan ilk mobilyalar arasında yer alıyor. Tek kişilik olan modelleri dışında iki ve üç kişilik çalışma masaları da en uygun fiyatlarla satın alınabilir. Çok kişinin bir arada çalışabilmesini sağlayan bu masalar özellikle yerden tasarruf etmek isteyenlerin bir numaralı tercihidir. Özel ceviz cilası ile birlikte lüks ve parlak bir görünüme ev sahipliği yapan bu masaların garanti süreleri ise 3 yılı bulmaktadır.

 

 Oval, kare ve dikdörtgen gibi çeşitleri bulunan masalar arasından seçim ofisin genel görünümü baz alınarak yapılmalıdır. Bu sayede hem uyumluluk hem de yer tasarrufu sağlanmış olur. Son zamanlarda Osmanlı koltuklu ve işlemeli toplantı masaları da oldukça revaçtadır. Özellikle dekorasyon fikirleri kapsamında yeni fikirlere açık olan kişiler tuğralı koltuklarıyla satışa çıkarılan bu masaları değerlendirebilir.

 

 Ofis Koltukları ve Renk Alternatifleri

 

 Bekleme ve lobi salonları da dahil olmak üzere koltuklar ofislerin her alanında kullanılabilir. Suni deriden yapılmış olan modelleri lüks bir görünüme sahip olup nispeten daha ekonomiktir. Ancak lüks bir dekorasyon yaptırmak isteyenler hakiki deriden imal edilen koltukları da tercih edebilir. Ofis koltuklarında daha çok siyah, lacivert, nefti ve haki gibi koyu renkler kullanılıyor. Koyu renklerin tercih edilmesinin en önemli nedeni ofisin geneline yayılan ışığın çok daha ekonomik kullanılmasını sağlamasıdır.

 

 Ofis koltuk ve sandalyelerinde pile, tekerlek ve arkalık seçenekleri de sunuluyor. Bu koltuklar dekoratif bir bütünlük sağladığı gibi çalışma standartlarını da bir hayli yükseğe çıkarıyor. Ter emen özel kumaşlara sahip olan ve antialerjik özellikleri bünyesinde barındıran koltuklar masa sayısı baz alınarak toplu halde sipariş edilebilir.

 

 Ofis Dekorasyonunda Aksesuar Seçenekleri

 

 Ofis için seçilecek aksesuarlar da en az ofis mobilyası çeşitleri kadar önem arz ediyor. Dekorasyonda ayrıntılara önem vermek genel bütünlüğe doğrudan doğruya katkı sunmaktadır. Özellikle masaların üstünde kullanılabilecek dekoratif eşyalar tamamen kişiye özel bir şekilde değerlendirilebilir. Masa süsleri arasında isimlikler, biblolar ve kalemlikler sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda kum saati, stres topu gibi aksesuarlar da masaların üstünün çok daha dolu ve estetik görünmesini sağlıyor.

 

 Son olarak ofislerde ışığın dengeli ve ekonomik kullanımı da dekorasyonun önemli bir parçası olarak görülüyor. Bu nedenle tıpkı mobilya ve aksesuar seçimlerinde olduğu gibi perde seçimlerine de özen gösterilmelidir. Özellikle stor perdeler gündüz tül akşam perde olarak kullanılabildiği için ofislerde tercih edilebilir. Düz ve tek renkli olan versiyonları dışında çok renkli ve desenli olan perdeler mobilyalar ile uyumlu bir şekilde dekorasyona eklenebilir.

 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için,